F העקרונות להצלחה בעסקים של נפוליאון היל – תקבול
Close

העקרונות להצלחה בעסקים של נפוליאון היל

נפוליאון היל 1883 – 1970

נחשב לאחד מראשוני המאמנים העסקיים ולאחד האנשים הראשונים שפיתח פילוסופיה שלמה סביב אנשים שהצליחו בגדול כמו תומס אדיסון ואנדרו קרנגי. הפילוסופיה שלו עסקה בעיקר בהצלחה בעולם העסקים. הוא פירסם 3 ספרים שנחשבים בין הספרים הנמכרים ביותר בעולם כשהנמכר והמוכר ביותר מבניהם הוא " Think and Grow Rich " (1937) .

"על ידי שליטה במחשבה שלנו אנחנו שולטים בגורל שלנו " נפוליאון היל

העקרונות להצלחה (מהספר Think and Grow Rich) :

תשוקה

תשוקה היא נקודה ההתחלה של כל ההישגים, הצעד הראשון לעושר. אבל פה אנחנו בדרך כלל נתקלים במחסום " אני יודע שאני חושק בזה, אבל האם אני יכול להשיג את זה?" התשובה היא כן, לא היה לך את החשק אם לא היית מסוגל להשיג אותו. התשוקה הבוערת שלכם היא סה"כ תמונה מדויקת של מה שתהיו יום אחד בעתיד. אז עכשיו תיצרו במחשבה את מה שאתם חושקים בו יותר מכל דבר אחר ותוקירו ותטפחו את התשוקה הזאת.

אמונה

אמונה היא מצב נפשי שיכול להתחזק או להיווצר על ידי מתן הוראות חוזרות לתת מודע שלנו מהחלק המודע שלנו ( שכנוע עצמי). כשאנחנו מציירים לעצמנו תמונה במחשבה פעם אחרי פעם אנחנו כבר משיגים את התשוקה הראשית שלנו ויהיה לנו את כל האמונה שנצטרך. אמונה היא מרכיב חשוב להצלחה.

שכנוע עצמי

כשאנחנו משתמשים בשכנוע עצמי, התת מודע מתחיל לעבוד בשבילנו. התת מודע מקבל את המחשבה שיצרנו כעובדה ומתחיל לחשוב על דרכים להביא את המחשבה למציאות. מפה מגיעים התחושות בטן או הבזקים של מחשבה, השראה או הכוונה.

 

ידע ממוקד

ידע הוא כוח רק כאשר הוא מסודר לתוכנית פעולה החלטית שמוכוונת למטרה מוגדרת. לפני שתוכלו להפוך את התשוקה שלכם להצלחה אתם חייבים לרכוש ידע ממוקד על השירות או הסחורה או המקצוע שאתם מתכוונים לעסוק בו.

דמיון

מה שהמחשבה של אנשים יוצרת ומאמינה, היא יכולה להשיג. המגבלה היחידה של בני אדם , בגבולות ההיגיון, היא הפיתוח והשימוש של הדמיון שלו והמוטיבציה שלו לפעול. המנהיגים הגדולים של עולם העסקים והתעשייה נהיו גדולים כי הם פיתחו את הכוח של מוטיבציה עצמית.

החלטה

מחקר של כמה מאות אנשים שצברו עושר הרבה מעבר למיליון דולר גילה שלכל אחד מהם יש הרגל של קבלת החלטות מהירות ושינוי ההחלטות באופן איטי אם וכאשר היה צריך לשנותם.

התמדה

התמדה זה כוח רצון. כוח רצון ותשוקה, כאשר השניים משולבים נכון, הם מהווים זוג מושך מאוד. התמדה היא ההבדל בין הצלחה וכישלון. התכונה הזאת יותר מכל האחרות מראה על אנשים שיכולים להגיע להצלחה גדולה, רוב האנשים כשנהיה קצת קשה, מתקפלים.

תמיכה נלהבת

יש חשיבות גדולה שליד מנהיג/ה גדול/ה תהיה בן/בת זוג או שותף שמעניק אהבה תמיכה והשראה. כשהעניינים יהיו קשים (ואתם יכולים לסמוך על זה שיהיו) יכול להיות שאנשים שחשבתם שהם חברים ינטשו אותכם. אבל אם יש לכם בן/בת זוג תומך, אף פעם לא תהיו לבד. הם יעזרו לכם להתחיל מחדש אם צריך ויתנו לכם את ההתלהבות החדשה שתבוא מהאמונה בכם.

 

את הפילוסופיה המלאה ניתן לקרוא בספרו רב המכר של נפוליאון היל  Think and Grow Rich

בלוג לעסקים

חיבור סליקת אשראי לעמותה

פרוטוקול מורשה חתימה הוא מסמך שהעמותה יוצרת בהקמת העמותה על ידי "הוועד המנהל" על פי תקנון העמותה. לקבלת אישור ניהול תקין ואישור לסלוק פרוטוקול מורשה החתימה חייב להיות מורכב לפחות מ 2 מורשי חתימה שמורשים יחדיו לא כל אחד לחוד..

קרא עוד »

טיפים להפקת קבלת תרומה

על פי סעיף 35 לחוק העמותות חובה על העמותה להפיק קבלות על מכירות ושירותים בנפרד מקבלות עבור תרומה. העמותה חייבת לציין על קבלות בגין תרומה את המילה תרומה כלומר "קבלת תרומה".

קרא עוד »

עוברים מפטור למורשה? חשוב לדעת

מתי נוציא 2 מסמכים במקום אחד? כאשר התשלום הוא לא מידי כלומר שאנחנו מתבקשים להוציא חשבונית מס טרם קבלת הכספים. במצב זה נוציא ללקוח חשבונית מס וכאשר נקבל את הכסף "נסגור" את החשבונית עם קבלה שמציינת את אופן קבלת התשלום והסכום.

קרא עוד »