F נשים מעניינות בעולם העסקים – תקבול
Close

נשים מעניינות בעולם העסקים

מרת'ה סטיוארט – ניו ג'רזי ארה"ב ,אישיות מדיה ואשת עסקים.

הערכת הון 400 מיליון דולר, מרת'ה הגיעה למעמדה באמצעות אינספור יוזמות עסקיות בטלווזיה, ספרים, קמעונאות ואיקומרס והפכה למיליארדרית ב 1999 שהחברה שבבעלותה הופקה בבורסה לציבור "מרת'ה סטיוארט לחיות אומני-מדיה" . ב2004 הורשעה מרת'ה בסחירה עם מידע פנימי במניות ונשלחה לכלא פדרלי לחמישה חודשים. במהלך תקופתה בכלא היו שמועות שחברתה תקרוס אבל שיצאה מהכלא חזרה מרת'ה לפעילות שיווקית ועסקית מלאה עם קמפיין קאמבק שהעלה את החברה שלה והאישיות הטלווזיונית שלה לגבהים חדשים.

אינדרה נויאי – מדרס,הודו ,מנכ"לית חברת פפסיקו, סמנכ"לית מוטורלה, חברת דירקטריון באמזון.

הערכת הון 80 מיליון דולר, אינדרה היא הודית אמריקאית בוגרת ביה"ס ייל לעסקים, הייתה סגנית נשיא בתאגיד מוטורלה ועברה לעבוד בתאגיד פפסיקו אחד התאגידים הגדולים בעולם לייצור חטיפים ומשקאות ב 1994 נתמנתה למנכ"לית התאגיד ב 2006. במהלך הקריירה שלה בפפסיקו היא יזמה מספר מיזוגים ורכישות על ידי פפסי בקנה מידה שלא נשמע עליו לפני ויישמה אסטרטגיה בחברה של קניית מניות מהציבור על מנת להקל על פפסי לעשות יותר מהלכים דומים של רכישות ללא צורך באישור ציבור המניות. במהלך הקריירה שלה אינדרה הובילה את התאגיד לעלייה במכירות של 80% כתוצאה ישירה מהמהלכים והאסטרטגיה שלה בחברה, אינדרה נבחרה 3 פעמים ל 19 הנשים החזקות בעסקים של מגזין פורבס.

 שרה בלייקלי – פלורידה ארה"ב , אשת עסקים,פילנתרופית.

הערכת הון מיליארד דולר , שרה בשנות ה90 שמה לב שתעשיית הטייצים )מכנסוני נשים( לוקה בחסר והחליטה שהיא רוצה לפתח מותג שלה. לאחר שהוציאה את כול החסכונות שלה ובעזרת יצרן בגדי נשים מקומי בצפון קרוליינה שרה הוציאה פטנט ואב טיפוס ראשון לקראת סוף שנות ה90. למותג היא קראה SPANX ומשם יצאה להיפגש עם מנהל רשת החנויות נימן מרקס רשת קמעונאית גדולה בעלת מספר חנויות כלבו ברחבי ארה"ב לפגישה היא הביאה את המוצרים שלה ובמהלך הפגישה יצאה לשירותים והחליפה שם את בגדיה להראות למנהל את השימושיות של המוצר שהיא בנתה. לאחר הפגישה מוצריה כיכבו בכול חנויות הרשת ורשתות אחרות התחילו גם להזמין ממנה. שרה לא עצרה שם ושלחה גם לאופרה ווינפרי סלסלת שי עם כול ליין המוצרים והסבר על מה שהיא מנסה לעשות. ב 2000 אופרה הכריזה על המותג כמותג האהוב עליה ומפה המכירות זינקו ללא עצירה. ב2013 שרה השיקה ליין של נעלי נוחות וב2015 קנתה את קבוצת הNBA של אטלנטה עם שותף.

אופרה וינפרי – מיססיפי ארה"ב, אישיות מדיה ואשת עסקים.

הערכת הון  2.7 מיליארד דולר, אופרה בת לאם חד הורית ענייה שחוותה ילדות קשה. בגיל 14  היא הרתה וילדה טרם עת לידה שקטה. לאחר החוויה נשלחה לגור עם דודה שהיא מתייחסת אליה כאביה ורנון ווינפרי. בגיל 19 התחילה את הקריירה במדיה כמגישה ברדיו ומהר מאוד הגיעה להגיש את חדשות הערב בטלוויזיה המקומית. הקריינות מלאת הרגש של אופרה הובילה אותה לתוכנית האירוח של שיקגו שעם אופרה הגיעה לרייטינג שובר שיאים. אופרה הקימה חברת הפקות וכיכבה בתוכנית כמגישת טלוויזיה שמתמקדת ברגשות ורוחניות וגישת העזרה העצמית. אופרה נחשבת גם לכוח פוליטי בארה"ב ומוערך שתמיכתה באובמה הביאה לפחות מיליון קולות.

בלוג לעסקים

דוח שנתי לעוסק פטור

דוח שנתי הוא דוח שמגישים למס הכנסה עוסקים פטורים שסכום הכנסותיהם עד 100,491 ₪ בשנה. הדוח מכיל את פרטי העוסק/ת וסה"כ ההכנסות שהיו להם בשנת המס..

קרא עוד »